| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | 3BA-IS |
| Body Type | Sedan |
| Body Color | Gray |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.64 m × 1.80 m × 1.42 m |
| Volume (M³) | 11.77 |
| Vehicle Weight | 1,640 kg |
| Gross Vehicle Weight | approx. 2,000 kg |
| Max Loading Capacity |
|
REGULAR
$8 900 000
|
SALE $8 814 000
|
SAVE $86 000
Lexus IS 2022
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$8 900 000
|
SALE $8 814 000
|
SAVE $86 000