| Category | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | QASHQAI |
| Body Color | Blue |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.42 m × 1.83 m × 1.63 m |
| Volume (m³) | 13.18 |
| Vehicle Weight | ~1450 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1960 kg |
| Max Loading Capacity | ~510 kg |
|
REGULAR
$8 000 000
|
SALE $7 540 000
|
SAVE $460 000
Nissan QASHQAI 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$8 000 000
|
SALE $7 540 000
|
SAVE $460 000