| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | 6AA-AXZH11 |
| Body Type | Sedan |
| Body Color | Pearl |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.98 m × 1.87 m × 1.45 m |
| Volume (M³) | 13.4 |
| Vehicle Weight | 1,670–1,720 kg |
| Gross Vehicle Weight | approx. 1,945–1,995 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 275–325 kg |
|
REGULAR
$6 700 000
|
SALE $6 656 000
|
SAVE $44 000
Lexus ES 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 700 000
|
SALE $6 656 000
|
SAVE $44 000