| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | Nissan |
| Model | Ariya (FE0) |
| Body Color | Silver |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.59m × 1.85m × 1.65m |
| Cubic Volume (M³) | 14.01 |
| Vehicle Weight | 1,920–2,228 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2,400–2,600 kg |
| Max Loading Capacity | ~400–500 kg (estimated) |
|
REGULAR
$9 400 800
|
SALE $9 100 000
|
SAVE $300 800
Nissan 2022
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$9 400 800
|
SALE $9 100 000
|
SAVE $300 800