| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | Z12 (Cube) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | Hatchback |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.89m × 1.70m × 1.65m |
| Cubic Volume (m³) | 10.87 |
| Vehicle Weight | 1170 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1540 kg |
| Max Loading Capacity | ~370 kg |
|
REGULAR
$2 700 300
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $360 300
Nissan CUBE 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$2 700 300
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $360 300