| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | RW1 (CR-V EX Masterpiece) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.61 m × 1.86 m × 1.68 m |
| Interior Volume (M³) | 14.35 |
| Vehicle Weight | 1,560 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2,000 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~440 kg (estimated) |
|
REGULAR
$8 000 000
|
SALE $7 280 000
|
SAVE $720 000
Honda CRV 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$8 000 000
|
SALE $7 280 000
|
SAVE $720 000