| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | Y51 (Fuga 250GT) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | Sedan |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.94m × 1.84m × 1.50m |
| Cubic Volume (m³) | 13.63 |
| Vehicle Weight | ~1690–1710 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2080–2130 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~370–440 kg (estimated) |
|
REGULAR
$5 900 100
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $700 100
Nissan FUGA 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 900 100
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $700 100