| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | ZF2 (CR-Z Hybrid) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 (Note: most ZF2 CR-Zs have 3 doors; 5-door may be a custom or mislabel) |
| Seating Capacity | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.08 m × 1.74 m × 1.40 m |
| Interior Volume (M³) | 9.89 |
| Vehicle Weight | 1,180–1,236 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,600 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~360–420 kg (estimated) |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000
Honda CRZ 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000