| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | SNP15 (Kicks X FOUR AWD) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.33m × 1.76m × 1.61m |
| Cubic Volume (m³) | 12.23 |
| Vehicle Weight | 1480 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1740–1780 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~260–300 kg (estimated) |
|
REGULAR
$4 500 700
|
SALE $3 900 000
|
SAVE $600 700
Nissan KICKS 2023
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 500 700
|
SALE $3 900 000
|
SAVE $600 700