| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | ZE1 (Leaf 40kWh) |
| Body Color | BLUE |
| Body Type | Hatchback |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.48m × 1.79m × 1.55m |
| Cubic Volume (m³) | 12.39 |
| Vehicle Weight | 1505 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1995 kg |
| Max Loading Capacity | 490 kg |
|
REGULAR
$6 900 400
|
SALE $6 760 000
|
SAVE $140 400
Nissan LEAF 2023
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 900 400
|
SALE $6 760 000
|
SAVE $140 400