| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | NAVARA |
| Body Color | GRAY |
| Body Type | Pick-up (Double Cab) |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 5.26m × 1.85m × 1.83m |
| Cubic Volume (m³) | 17.81 |
| Vehicle Weight | ~1900–2050 kg (varies by trim) |
| Gross Vehicle Weight | ~3000–3250 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~1000–1148 kg (depending on variant) |
|
REGULAR
$4 900 500
|
SALE $4 160 000
|
SAVE $740 500
Nissan NAVARA 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 900 500
|
SALE $4 160 000
|
SAVE $740 500