| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | 6AA-ZE4 (Insight Hybrid EX) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | Sedan |
| Number of Doors | 4 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.68 m × 1.82 m × 1.41 m |
| Interior Volume (M³) | 11.99 |
| Vehicle Weight | 1,390 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,600 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~210 kg (estimated) |
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000
Honda INSIGHT 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000