| Category | Details |
|---|---|
| Make | MITSUBISHI |
| Model | 2PG-FEB90 |
| Body Color | — |
| Body Type | Truck |
| Doors | 0 |
| Seats | 3 |
| Dimensions (L×W×H) | 6.22m × 2.13m × 3.12m |
| Volume (m³) | 41.34 |
| Vehicle Weight | 3,090 kg |
| Gross Vehicle Weight | 7,955 kg |
| Max Loading Capacity | 4,700 kg |
|
REGULAR
$7 800 000
|
SALE $7 696 000
|
SAVE $104 000
mitsubishi CANTER TRUCK 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$7 800 000
|
SALE $7 696 000
|
SAVE $104 000