| Category | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | 5AA-GC27 (Serena) |
| Body Color | Blue (D) |
| Body Type | Mini Van |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 8 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.68 m × 1.69 m × 1.86 m |
| Volume (m³) | 14.71 |
| Vehicle Weight | 1680 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2130 kg |
| Max Loading Capacity | 450 kg |
|
REGULAR
$3 700 500
|
SALE $3 120 000
|
SAVE $580 500
Nissan SERENA 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 700 500
|
SALE $3 120 000
|
SAVE $580 500