| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Daihatsu |
| Model | S321V (Hijet Cargo) |
| Body Color | Gray |
| Body Type | Wagon |
| Doors | 5 |
| Seats | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.40m × 1.48m × 1.88m |
| Volume (M³) | 9.38 |
| Vehicle Weight | 880–900 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,360–1,410 kg |
| Max Loading Capacity | 250–350 kg |
|
REGULAR
$2 000 000
|
SALE $1 560 000
|
SAVE $440 000
DAIHATSU HIJET CARGO 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$2 000 000
|
SALE $1 560 000
|
SAVE $440 000