| Category | Specification |
|---|---|
| Make | PORSCHE |
| Model | 7BA-982M40 (718 Boxster GTS 4.0) |
| Body Color | White |
| Body Type | Convertible |
| Number of Doors | 2 |
| Number of Seats | 2 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.39 m × 1.80 m × 1.27 m |
| Volume (m³) | 10.03 |
| Vehicle Weight | 1480–1510 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1750 kg |
| Max Loading Capacity | ~240–270 kg |
|
REGULAR
$22 800 300
|
SALE $22 620 000
|
SAVE $180 300
porsche 718 BOXSTER 2022
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$22 800 300
|
SALE $22 620 000
|
SAVE $180 300