| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Peugeot |
| Model | A9HN01 (208 GT Line) |
| Body Color | White |
| Body Type | Hatchback |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.98m × 1.74m × 1.47m |
| Volume (M³) | 10.16 |
| Vehicle Weight | 1,160 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,610–1,650 kg |
| Max Loading Capacity | 450–490 kg (approx.) |
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $660 000
peugeot 208 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $660 000