| Category | Specification |
|---|---|
| Make | PORSCHE |
| Model | 7BA-911 (911 Carrera) |
| Body Color | Red |
| Body Type | Coupe |
| Number of Doors | 2 |
| Number of Seats | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.52 m × 1.85 m × 1.30 m |
| Volume (m³) | 10.87 |
| Vehicle Weight | 1505–1595 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1970–2085 kg |
| Max Loading Capacity | ~470–500 kg (estimated) |
|
REGULAR
$32 800 400
|
SALE $32 500 000
|
SAVE $300 400
porsche 911 2024
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$32 800 400
|
SALE $32 500 000
|
SAVE $300 400