| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Peugeot |
| Model | T9WYH01 (308 SW Allure BlueHDi) |
| Body Color | White |
| Body Type | Station Wagon |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.28m × 1.81m × 1.48m |
| Volume (M³) | 11.38 |
| Vehicle Weight | 1,410 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,810 kg |
| Max Loading Capacity | 400 kg |
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $360 000
peugeot 308 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $360 000