| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Porsche |
| Model | ZAA-J1MB (Taycan 4S) |
| Body Color | White |
| Body Type | Sedan |
| Number of Doors | 4 |
| Seating Capacity | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.96m × 1.96m × 1.38m |
| Volume (Cubic Meters) | 13.41 m³ |
| Vehicle Weight | ~2,250–2,325 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2,900–2,950 kg |
| Max Loading Capacity | ~600–650 kg (estimated) |
|
REGULAR
$16 000 000
|
SALE $15 860 000
|
SAVE $140 000
porsche Taycan 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$16 000 000
|
SALE $15 860 000
|
SAVE $140 000