| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Daihatsu |
| Model | S403V (Gran Max Cargo) |
| Body Color | White |
| Body Type | Van |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.07m × 1.67m × 1.93m |
| Volume (M³) | 13.12 |
| Vehicle Weight | 1,270–1,340 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,410–1,450 kg |
| Max Loading Capacity | 500–750 kg |
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000
DAIHATSU GRAN MAX CARGO 2024
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000