| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | 6BA-FL5 (Civic Type R) |
| Body Color | BLUE |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.59 m × 1.89 m × 1.40 m |
| Interior Volume (M³) | 12.14 |
| Vehicle Weight | 1,430–1,460 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,800 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~340–370 kg (estimated) |
|
REGULAR
$12 000 000
|
SALE $11 180 000
|
SAVE $820 000
Honda Civic 2024
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$12 000 000
|
SALE $11 180 000
|
SAVE $820 000