| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | 6BA-RW2 (CR-V EX AWD) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.61 m × 1.86 m × 1.69 m |
| Interior Volume (M³) | 14.43 |
| Vehicle Weight | 1,570–1,640 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2,000 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~360–430 kg (estimated) |
|
REGULAR
$10 000 000
|
SALE $9 360 000
|
SAVE $640 000
Honda CRV 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$10 000 000
|
SALE $9 360 000
|
SAVE $640 000