| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | 6AA-RT5 (CR-V EX) |
| Body Color | PURPLE(D) |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.61 m × 1.86 m × 1.68 m |
| Interior Volume (M³) | 14.35 |
| Vehicle Weight | 1,610 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2,000 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~390 kg (estimated) |
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 980 000
|
SAVE $20 000
Honda CRV HYBRID 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 980 000
|
SAVE $20 000