| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | 6AA-GR4 (Fit e:HEV 4WD) |
| Body Color | SILVER |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.00 m × 1.70 m × 1.54 m |
| Interior Volume (M³) | 10.47 |
| Vehicle Weight | 1,260–1,300 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,600 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~300–340 kg (estimated) |
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 860 000
|
SAVE $140 000
Honda FIT 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 860 000
|
SAVE $140 000