| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | GR1 (Fit e:HEV) |
| Body Color | OTHER |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.00 m × 1.70 m × 1.54 m |
| Interior Volume (M³) | 10.47 |
| Vehicle Weight | 1,180–1,200 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,600 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~400–420 kg (estimated) |
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 900 000
|
SAVE $100 000
Honda FIT 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 900 000
|
SAVE $100 000