| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | GB7 (Freed Hybrid G Honda Sensing) |
| Body Color | SILVER |
| Body Type | Mini Van |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 6 (with captain’s seats in 2nd row) |
| Dimensions (L×W×H) | 4.29 m × 1.70 m × 1.71 m |
| Interior Volume (M³) | 12.43 |
| Vehicle Weight | 1,440 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,750 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~310 kg (estimated) |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 680 000
|
SAVE $320 000
Honda FREED HYBRID 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 680 000
|
SAVE $320 000