| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | DAA-GM5 (Grace Hybrid LX/EX) |
| Body Color | SILVER |
| Body Type | Sedan |
| Number of Doors | 4 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.45 m × 1.70 m × 1.50 m |
| Interior Volume (M³) | 11.31 |
| Vehicle Weight | 1,240–1,270 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,600 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~330–360 kg (estimated) |
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $660 000
Honda GRACE 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $660 000