| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | FR4 (Jade Hybrid X/SEN RS) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | Hatchback / MPV |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.65 m × 1.78 m × 1.53 m |
| Interior Volume (M³) | 12.62 |
| Vehicle Weight | ~1,420–1,470 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,840 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~370–420 kg (estimated) |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000
Honda JADE 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000