| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | 6BA-JF3 (N-Box Custom G EX Turbo) |
| Body Color | SILVER |
| Body Type | Wagon / Kei Car |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.40 m × 1.48 m × 1.79 m |
| Interior Volume (M³) | 8.92 |
| Vehicle Weight | 890–1,030 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,200 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~170–240 kg (estimated) |
|
REGULAR
$2 000 000
|
SALE $1 560 000
|
SAVE $440 000
Honda N BOX 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$2 000 000
|
SALE $1 560 000
|
SAVE $440 000