| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | E-NA1 (NSX Coupe) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | Coupe |
| Number of Doors | 2 |
| Seating Capacity | 2 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.43 m × 1.81 m × 1.17 m |
| Interior Volume (M³) | 9.38 |
| Vehicle Weight | 1,370–1,390 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,610 kg |
| Max Loading Capacity | ~220–240 kg |
|
REGULAR
$12 000 000
|
SALE $11 960 000
|
SAVE $40 000
Honda NSX 2022
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$12 000 000
|
SALE $11 960 000
|
SAVE $40 000