| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | JH3 (N-WGN Custom L Turbo) |
| Body Color | BLUE (Light) |
| Body Type | Wagon / Kei Car |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.40 m × 1.48 m × 1.71 m |
| Interior Volume (M³) | 8.53 |
| Vehicle Weight | 870–930 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,200 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~270–330 kg (estimated) |
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000
Honda NWGN 2024
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000