| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | DG5 (WR-V Z+) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.33 m × 1.79 m × 1.65 m |
| Interior Volume (M³) | 12.77 |
| Vehicle Weight | 1,230 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,485 kg |
| Max Loading Capacity | ~255 kg (estimated) |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 420 000
|
SAVE $580 000
Honda WR-V 2025
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 420 000
|
SAVE $580 000