| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | ASC10 |
| Body Type | Coupe |
| Body Color | Other |
| Doors | 2 |
| Seats | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.70 m × 1.84 m × 1.40 m |
| Volume (M³) | 12.05 |
| Vehicle Weight | 1,680 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,960 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 280 kg |
|
REGULAR
$8 100 000
|
SALE $8 008 000
|
SAVE $92 000
Lexus RC 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$8 100 000
|
SALE $8 008 000
|
SAVE $92 000