| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | 6AA-GYL20W |
| Body Type | SUV |
| Body Color | Blue |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.89 m × 1.90 m × 1.71 m |
| Volume (M³) | 15.84 |
| Vehicle Weight | 2,120 kg |
| Gross Vehicle Weight | approx. 2,400 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 280 kg |
|
REGULAR
$6 700 000
|
SALE $6 552 000
|
SAVE $148 000
Lexus RX 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 700 000
|
SALE $6 552 000
|
SAVE $148 000