| Category | Details |
|---|---|
| Make | MITSUBISHI |
| Model | 2PG-FEB50 |
| Body Color | — |
| Body Type | Truck |
| Doors | 0 |
| Seats | 3 |
| Dimensions (L×W×H) | 6.83m × 2.12m × 2.45m |
| Volume (m³) | 35.48 |
| Vehicle Weight | 3,050 kg |
| Gross Vehicle Weight | 7,465 kg |
| Max Loading Capacity | 4,250 kg |
|
REGULAR
$7 100 000
|
SALE $6 994 000
|
SAVE $106 000
mitsubishi CANTER TRUCK 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$7 100 000
|
SALE $6 994 000
|
SAVE $106 000