| Category | Details |
|---|---|
| Make | MITSUBISHI |
| Model | 2RG-FBA30 |
| Body Color | — |
| Body Type | Truck |
| Doors | 0 |
| Seats | 3 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.69m × 1.69m × 1.98m |
| Volume (m³) | 15.69 |
| Vehicle Weight | 2,750 kg |
| Gross Vehicle Weight | 4,915 kg |
| Max Loading Capacity | 2,000 kg |
|
REGULAR
$6 500 000
|
SALE $6 370 000
|
SAVE $130 000
mitsubishi CANTER TRUCK 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 500 000
|
SALE $6 370 000
|
SAVE $130 000