| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | 3BA-RZ34 (Fairlady Z) |
| Body Color | GRAY |
| Body Type | Coupe |
| Doors | 3 |
| Seats | 2 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.38m × 1.85m × 1.32m |
| Cubic Volume (m³) | 10.62 |
| Vehicle Weight | ~1580–1680 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1930–1980 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~300–400 kg (estimated) |
|
REGULAR
$12 900 100
|
SALE $12 739 998
|
SAVE $160 102
Nissan FAIRLADY Z 2024
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$12 900 100
|
SALE $12 739 998
|
SAVE $160 102