| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | KY51 (Fuga 370GT) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | Sedan |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.95m × 1.85m × 1.50m |
| Cubic Volume (m³) | 13.68 |
| Vehicle Weight | ~1730–1770 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2100–2180 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~370–450 kg (estimated) |
|
REGULAR
$6 100 200
|
SALE $5 980 000
|
SAVE $120 200
Nissan FUGA 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 100 200
|
SALE $5 980 000
|
SAVE $120 200