| Category | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | PATROL |
| Body Color | Black |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 8 |
| Dimensions (L×W×H) | 5.15 m × 2.20 m × 1.85 m |
| Volume (m³) | 20.96 |
| Vehicle Weight | 2355 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~3300 kg |
| Max Loading Capacity | ~945 kg |
|
REGULAR
$20 700 900
|
SALE $20 280 000
|
SAVE $420 900
Nissan PATROL 2023
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$20 700 900
|
SALE $20 280 000
|
SAVE $420 900