| Category | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | 5AA-B44A (Roox) |
| Body Color | Brown |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.40 m × 1.48 m × 1.78 m |
| Volume (m³) | 8.87 |
| Vehicle Weight | 930 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1210 kg |
| Max Loading Capacity | 280 kg |
|
REGULAR
$2 700 400
|
SALE $2 080 000
|
SAVE $620 400
Nissan ROOX 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$2 700 400
|
SALE $2 080 000
|
SAVE $620 400