| Category | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | ZAA-B6AW (Sakura) |
| Body Color | Gold (D) |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.39 m × 1.47 m × 1.65 m |
| Volume (m³) | 8.22 |
| Vehicle Weight | 1070–1080 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1300 kg |
| Max Loading Capacity | 220–230 kg |
|
REGULAR
$3 700 400
|
SALE $3 120 000
|
SAVE $580 400
Nissan SAKURA 2022
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 700 400
|
SALE $3 120 000
|
SAVE $580 400