| Category | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | FC28 (Serena) |
| Body Color | Black |
| Body Type | Mini Van |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 8 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.81 m × 1.73 m × 1.87 m |
| Volume (m³) | 15.51 |
| Vehicle Weight | 1690 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2130 kg |
| Max Loading Capacity | 440 kg |
|
REGULAR
$6 900 400
|
SALE $6 760 000
|
SAVE $140 400
Nissan SERENA 2025
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 900 400
|
SALE $6 760 000
|
SAVE $140 400