| Category | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | T32 (X-Trail) |
| Body Color | Other |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.64 m × 1.82 m × 1.72 m |
| Volume (m³) | 14.48 |
| Vehicle Weight | 1505–1640 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2030–2130 kg |
| Max Loading Capacity | 490–525 kg |
|
REGULAR
$3 700 500
|
SALE $3 380 000
|
SAVE $320 500
Nissan XTRAIL 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 700 500
|
SALE $3 380 000
|
SAVE $320 500