| Category | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | DAA-HNT32 (X-Trail Hybrid) |
| Body Color | Black |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.71 m × 1.82 m × 1.73 m |
| Volume (m³) | 14.83 |
| Vehicle Weight | 1640 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2130 kg |
| Max Loading Capacity | 490 kg |
|
REGULAR
$2 700 600
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $360 600
Nissan XTRAIL 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$2 700 600
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $360 600