| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Peugeot |
| Model | A94HN01 (2008 Crosscity) |
| Body Color | Red |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.16m × 1.74m × 1.57m |
| Volume (M³) | 11.36 |
| Vehicle Weight | 1,230 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,710–1,750 kg |
| Max Loading Capacity | 480–520 kg |
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $360 000
peugeot 2008 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $360 000