| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Peugeot |
| Model | 3BA-P21HN05 (208 Style) |
| Body Color | Other |
| Body Type | Hatchback |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.10m × 1.75m × 1.45m |
| Volume (M³) | 10.4 |
| Vehicle Weight | 1,160 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,610–1,650 kg |
| Max Loading Capacity | 450–490 kg |
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 380 000
|
SAVE $620 000
peugeot 208 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 380 000
|
SAVE $620 000