| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Peugeot |
| Model | P87AH01 (5008 GT BlueHDi) |
| Body Color | Pearl |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 7 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.64m × 1.86m × 1.65m |
| Volume (M³) | 14.24 |
| Vehicle Weight | 1,690 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2,090 kg |
| Max Loading Capacity | 400 kg |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 160 000
|
SAVE $840 000
peugeot 5008 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 160 000
|
SAVE $840 000