| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Peugeot |
| Model | 3BA-R85G06 (508 SW Allure) |
| Body Color | Blue |
| Body Type | Station Wagon |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.75m × 1.86m × 1.42m |
| Volume (M³) | 12.54 |
| Vehicle Weight | 1,540–1,550 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2,090 kg |
| Max Loading Capacity | 540–550 kg |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 680 000
|
SAVE $320 000
peugeot 508 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 680 000
|
SAVE $320 000