| Category | Specification |
|---|---|
| Make | PORSCHE |
| Model | 3BA-CAYENNE (Cayenne) |
| Body Color | Black |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.86 m × 1.94 m × 1.71 m |
| Volume (m³) | 16.1 |
| Vehicle Weight | 1985–2085 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2630–2750 kg |
| Max Loading Capacity | ~550–670 kg (estimated |
|
REGULAR
$15 700 900
|
SALE $15 080 000
|
SAVE $620 900
porsche CAYENNE 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$15 700 900
|
SALE $15 080 000
|
SAVE $620 900